Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu ve Çözümü

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma sorununu bir kaç nedenden dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise, bulunduğunuz bölgedeki kötü hava muhalefetlerinden kaynaklı olarak veya iç hatlarda meydana gelen yıpranmadan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yağış vb. hava muhalefetleri var ise sorun bir süre sonra düzelecektir. Sorunu gidermek adına aşağıda verilen adımları uygulayabilir ve sorunun düzelmemesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alabilirsiniz. 

• Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, 
• Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın. 
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir