Digiturk Görüntü ile Ses Gelmiyor

Digiturk Görüntü ile Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Digiturk Görüntü ile Ses Gelmiyor sorununu bağlantı kablolarından kaynaklı olarak yaşıyor olmanız muhtemeldir. İlk kontrolleri gerçekleştirmek adına cihaz ile tv arasında yer alan bağlantı kablolarını kontrol edin. Kablolarda yaşanacak boşluktan dolayı bu tür bir sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir. Kablolarda bir boşluk meydana gelmediyse düşük sinyal seviyesinden dolayı da bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Çözüm için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yardım talep edebilir veya aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre bekledikten sonra tekrar takın. Eğer yaşadığınız olumsuzluk düzelmezse “Kolay Kurulum” gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz:


 
• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın.
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “Ok” tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir